فهرست اصولگرایان اصلح من + چند توصیه / دومین و آخرین ویرایش

یادم نمی‌آید تاکنون بر سر تعیین نامزدهایی که باید برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنم، این قدر وقت گذاشته باشم. حقیقتش همان طور که در روزنوشت قبلی آوردم، این متفاوت بودن فهرستها و فراوانی نامزدهای خوب در این دوره موجب شده است  کسانی که برای رأیشان احساس مسئولیت می‌کنند، دچار نوعی سردرگمی و شاید وسواس شوند و در شناخت خوب و خوبتر و در موضع بدبینانه آن بد و بدتر به تردید بیفتند. البته همین جاست که عقلاً رجوع به کسانی که مرجعیتی - محدود یا فراگیر - دارند، توجیه و توصیه می شود.

به اتکای همین سیصد - چهارصد نفر مخاطب روزانه وبلاگم و به استناد کامنتها و پیامکها و تماسهای کم و زیاد دوستان و همکاران و اقوام برای معرفی نامزدهای اصلح، در این روزنوشت، نامزدهای سی گانه خودم را به اطلاع مخاطبان عزیز آب و آتش می رسانم اما پیش از آن باید بگویم که این فهرست را در حالی تهیه کردم که برای شناسایی و انتخاب آنان بیش از یک هفته کامل وقت گذاشتم. بسیاری را خط زدم و خیلی ها را اضافه کردم. از کسانی که مورد اعتمادم بودند پرس و جو کردم و دلایلشان را برای حذف کردنها و اضافه شدنها خواستم و سر آخر با سختی و دشواری، کسانی را که بسیار برایم عزیز بودند اما در جمع جبری ِ معیارها کمی کمتر از این فهرست کم آورده بودند حذف کردم و خیلی ها را که پیشتر شناختی از آنها نداشتم اما توضیحات و معرفی دوستان باعث شناسایی آنها شد اضافه کردم و حاصل چیزی شد نزدیک به این فهرست. بعدازظهر امروز بود که بنا به قولی که از استاد و برادر بزرگ و راهنمای فکری‌ام «محمد حسین صفار هرندی» گرفته بودم، به او زنگ زدم و در حرم حضرت معصومه "س" پیدایش کردم و از فهرست نامزدهایش پرسیدم.

آقای صفار هرندی گفت: اگر دوستان پایداری کمی بیشتر همراهی می کردند و در تصمیم گیریهای جبهه متحد شریک می شدند، شاید فهرست نهایی چیزی می شد شبیه آنچه که در این یکی دو روز اخیر با عنوان «اصولگرایان اصلح» در برخی پایگاههای اینترنتی و رسانه ها انعکاس یافته است؛ فهرستی که حاصل تلاش و کار فکری عده ای از خودیهای دلسوزی است که کوشیده اند همه ذائقه ها را با رعایت معیارهای اساسی و اصولی انقلاب و نیازهای قوه مقننه پوشش دهند و بیش از همه و پیش از هر چیز خدا را در نظر بگیرند .

صفار هرندی تأکید کرد: من شخصاً مناسبترین فهرست را همین فهرست «اصولگرایان اصلح» می دانم و به همین فهرست رأی می دهم و البته اضافه کرد که نام یکی دو نفر را که شناخت مناسبی از آنان ندارم حذف کرده ام و مثلاً نام شخصیتی چون آقای «محمود فرشیدی» را اضافه کرده ام و توصیه می کنم که شما هم حتماً نام آقای فرشیدی را به فهرست خود اضافه کنید.

بعد از این تماس تلفنی، وقتی به فهرست سی نفره نامزدهایی که پس از بررسی های بسیار به آن رسیده بودم را با فهرست پیشنهادی آقای صفار هرندی مقایسه کردم، دیدم در 26 نامزد کاملاً مشترک هستند! که بر اساس این توصیه، نام یکی دو نفر دیگر را هم من تغییر دادم و محصول نهایی همینی شده است که در ذیل می آید.

بنابر این در اینجا به دوستانی که مناسبترین فهرست را درخواست می کردند، فهرست سی نفره «اصولگرایان اصلح» را پیشنهاد می کنم که می توانند آن را با توضیحات کامل در اینجا ملاحظه کنند. با این حال، از آنجا که رهبر عزیز انقلاب در نمازجمعه دهه فجر امسال و امام خمینی در توصیه های مکررشان بر تشخیص اولیه خود افراد تأکید کرده اند، قاعدتاً هر کس می‌تواند در صورت شناخت، نام یکی دو نفر را حذف یا اضافه کند. در داخل پرانتز، گروههایی که از نامزدهای منتخب من حمایت کرده اند را ذکر کرده ام.

1- حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی ( اصولگرایان اصلح، پایداری).

2- حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

3- محمد حسین استاد آقا (پایداری).

4- خانم زهره الهیان (اصولگرایان اصلح ، جبهه متحد).

5- خانم الهام امین زاده (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

6- دکتر احمد توکلی (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

7- فرهاد جوانمردی (پایداری).

8- دکتر غلامعلی حداد عادل (اصولگرایان اصلح، پایداری، جبهه متحد).

9- حجت الاسلام روح الله حسینیان ( اصولگرایان اصلح، پایداری).

10- مجتبی رحماندوست (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

11- حجت الاسلام حمید رسایی ( پایداری).

12- حجت الاسلام قاسم روانبخش ( پایداری).

13- خانم فاطمه رهبر (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

14- علی اصغر زارعی (اصولگرایان اصلح، پایداری).

15-علیرضا زاکانی (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

16- پرویز سروری ( اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

17- ناصر سقای بی ریا (پایداری).

18- مهندس محمد سلیمانی (اصولگرایان اصلح، پایداری).

19- خانم زهره طبیب زاده نوری (اصولگرایان اصلح، پایداری).

20- حسین فدایی آشیانی ( اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

21- محمود فرشیدی (جبهه متحد).

22- اسماعیل کوثری (اصولگرایان اصلح، پایداری، جبهه متحد).

23-دکتر سید علیرضا مرندی (اصولگرایان اصلح، پایداری، جبهه متحد).

24- حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

25- حسین مظفر (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

26- سید مسعود میرکاظمی (اصولگرایان اصلح، پایداری، جبهه متحد).

27- الیاس نادران (اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

28- حجت الاسلام سید محمود نبویان ( اصولگرایان اصلح، پایداری).

29- دکتر حسین نجابت ( اصولگرایان اصلح، جبهه متحد).

30- سید مهدی هاشمی (اصولگرایان اصلح، پایداری).

 

چند توصیه برادرانه:

یک - رهبر عزیز انقلاب همیشه توصیه کرده اند که در روز رأی گیری سعی کنید در نخستین ساعات روز رأی دهید و مصداقِ «فاستبقوا الخیرات» باشید. راستش را بخواهید من خودم فکر می کنم نکند در انجام این عمل بزرگ عبادی - سیاسی تأخیر کنم و در همین حال مرگم فرا رسد و این توفیق از من سلب شود. پس صبح زود در پای صندوقهای رأی باشید.

دو - سعی کنید خانوادگی و بخصوص با حضور فرزندان کوچکتان در پای صندوقها حاضر شوید. من همیشه رأی خودم را به یکی از دخترانم و همسرم به دختر دیگرمان داده است تا در صندوق بیندازد. شما هم همین کار را کنید.

سه - رأی دادن یک عمل عبادی بزرگ هم محسوب می شود ، پس چه بهتر که قصد قربت هم بکنیم و در مسجد و با وضو باشیم.

چهار- توصیه اکید می کنم که حتماً به همه سی نفر حق خود رأی بدهید. می دانم که این کار، هم کمی وقت گیر است و هم شناسایی هر سی نفرشان کاری سخت است. اما به این فکر کنید که با خالی گذاشتن حتی یک گزینه، فضا را برای کسانی که اصلاً آنها را نمی پسندید باز گذاشته اید و اگر چنین شود، باید به جای افسوس خوردن خودمان را ملامت کنیم و بس.

پنج- نام خانوادگی ِ بسیاری از نامزدها ( حتی در میان فهرستهایی که برای مقابله ایجاد شده مثلاً جبهه ایستادگی، با نام خانوادگی افراد مشهور و خوشنام مشابهت دارد و طبق قانون اگر به نام خانوادگی اکتفا کنید، مثلاً همه «سلیمانی» ها بین مهندس محمد سلیمانی وزیر سابق ارتباطات با سلیمانی ِ جبهه ایستادگی که نام کوچکش فرزاد است ، تقسیم می شود و این ظلم بزرگی به چنین شخصیت ارزشمندی است. یادتان باشد حتماً حتماً نام کوچک را بخصوص برای آنها که می دانید ممکن است مشابه داشته باشد ذکر کنید. این تذکر خیلی مهم است ها!

 

پ. ن 1: به نظرم هیچ اشکالی ندارد که در این ماجرا و از باب «نهی از منکر» هم که شده است، صریحاً در پاسخ به درخواست دوستان و مراجعانتان از نامزدهایی که در جریان فتنه و انحراف، همراهی و یا سستی و سکوت کردند اعلام برائت و آنها را از رأی دادن به آنها نهی کنید. حتی فکر می کنم این کار ثواب هم داشته باشد. اگر کسی از من اسامی این افراد را بپرسد صریحاً با نام و مشخصات اسم می برم!

 

پ. ن2: یک بار دیگر هم گفته ام و این بار تصریح می کنم که محیط تحریریه کیهان، یکی از آزادترین فضاهای تحریریه های روزنامه های کشور است. برای آن دلایل زیادی دارم و حاضرم با سند اثبات کنم که چنین است. از همین روست که در این مدت، نتوانستم در محیط تحریریه روزنامه و حتی در مشورت با بزرگان کیهان به یک فهرست واحد برسم و در نتیجه خودم از اینجا و آنجا و پرس و جو از این و آن و سبک - سنگین کردن وزن آدمها و نامزدها در مقایسه با معیارهای ضروری این مسئولیت، به فهرست فعلی رسیده ام. در یک کلام: این فهرست هیچ ربطی به کیهان و کیهانی بودن من ندارد!

 

مرتبط:

- خوان هشتم که شنیدید به راه افتاده است...

 

/ 21 نظر / 123 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جواد

من ترجيح مي دهم توكلي زاكاني ابوترابي( با تمام احترامي كه براي ايشان قائلم) نادران مصباحي مقدم و نجابت را با اشخاص اصلحتري جايگزين كنم. جاي كوچك زاده در ليست شما خيلي خاليست

دخترمسلمان ایرانی

سلام و خداقوت خدمت شما با "متن کامل سخنان مهم آیت الله مصباح یزدی در دیدار با اعضای جبهه پایداری" و "قرار اینترنتی که داشتم!" بروز هستم و منتظر نظرات شما تاامر فرج شود محیا صلوات[گل] ------------------------------------ پایداری همیشه جواب می دهد.

عطار

سلام.. احمد توکلی..؟؟

بنیامین

برادر عزیز جناب شریعتمداری از حامیان سرسخت و جدی آقای لاریجانی است و تا کنون هیچ انتقادی از ایشان نکرده اند

عبدلی

سلام این لیست بعضی از جبهه پایداری است وبعضی جبهه متحد درحالی که علامه مصباح جبهه پایداری را تایید کرده اند وتک تک اعضای ان را مورد نظر قرار داده وبررسی کرده اند.

محمدرضا منتظرالقائم

بسم الله آقای دژاکام انتخابات که برگزار شد، رو سیاهی هم ماند به ذغال و شما! که نا امید کردید همه را لا آن استدلال درباره توکلی و این استدلال برای کوچک زاده! البته خوب کربلای قالیباف مزه کره ظاهرن...

رهگذر

سلام با توجه به تشابه نظری که با شما و جناب صفار داریم،‌لیستتون به موقع به یاری ما اومد. البته با تغییرات جزئی استفاده کردیم. ممنون امان از دید تک بعدی بعضی ها...

زهرا

آقای کوچک زاده کجاست؟ در دور دوم توصیه می کنم که به کوچک زاده رای بدید . مهرداد بذرباش هم مناسب است .